Maestro Karel Gott je mŕtvy: Ako vyzerala jeho vila, v ktorej prežil posledné minúty?

Bývanie celebrít | 02.10.2019

Ako býval Karel Gott? V najslávnejšej vile v Prahe!

Jedinečný hudobný talent si bez debaty zaslúžil aj výnimočné bývanie. Karel Gott bol vždy známy tým, že si na svoje bývanie potrpel. A keďže finančne ho nikdy suchoty netrápili, mohol si dovoliť nielen vidiecke sídlo či byty pre ženy blízke jeho srdcu, ale aj prepychovú a slávnu vilu v lukratívnej lokalite hlavného mesta. Čo poviete, skúsili by ste si život v luxusnej usadlosti z 18. storočia?

Prečítajte si aj: Ako správne rozmiestniť elektrospotrebiče vo varnej zóne v kuchyni?

Áno, presne takéto miesto obýval už od 80. rokov, kedy si zakúpil slávnu vilu Betramku, v ktorej dokonca svojho času pobýval aj slávny Wolfgang Amadeus Mozart, keď dokončoval jedno zo svojich diel.Vila v uplynulých dvoch rokoch prešla zaujímavou premenou a rekonštrukciou, veď v nej bývala celá jeho rodina.

 

Pred štyrmi rokmi však prepísal vilu, záhradu a ďalší majetok Karel Gott na svoju manželku Ivanu. Ako skutočne pozorný partner jej tento dar venoval k 40. narodeninám. V rámci prerábky za približne 38 tisíc eur pridal do vily aj izby pre jeho najmladšie dcéry a v lete dokončili najnovšiu prerábku vonkajšieho schodiska.

Prečítajte si aj: Vďaka kuchyni v TEJTO farbe budete mať nonstop dobrú náladu

Bez skromnosti

Tá v takých slávnych a historických priestoroch nie je azda ani možná. Celá usadlosť je totiž tvorená hlavnou vilou s priečelím do dvora. Zvonka najviac zaujme dvojramenné schodisko a lodžia, obdivuhodná je aj do kopca stúpajúca záhrada. Voľakedy v nej dokonca rástla gaštanová alej. História je tu cítiť na každom kroku. Pri dome stojí prízemná časť bývalého vinohradníckeho lisu, nechýba ani stodola s trojposchodovou sýpkou.

Prečítajte si aj: Viete vôbec, čo všetko sa vám zmestí na vnútornú stranu dvierok v kuchyni? Pozrite!

A čo nájdeme v útrobách vily?

Starožitný nábytok i umelecké diela. Asi sme vás ani neprekvapili. Na prízemí sa nachádza obývacia izba prepojená s jedálňou, nechýbajú tu vykladané drevené stropy, ale ani kamenný krb a obrovská knižnica. Karel Gott bol vášnivým čitateľom, hlavne počas rekonvalescencie si v posledných rokoch veľa času čítaval.

 

Neprekvapíme asi ani tým, ak spomenieme klavír, miestnosť plnú ocenení a trofejí z rôznych súťaží a podlahy zakryté perzskými kobercami. Ak vyjdeme na prvé poschodie, nájdeme tu nielen hlavnú manželskú spálňu, ale aj izby pre dcérky Nellu a Charlottu. Samozrejme, ak hovoríme o tak slávnom mužovi, akým Karel Gott bol, musíme spomenúť aspoň jednu výstrednosť - záchodovú dosku značky Versace.

Prečítajte si aj: Existujú 3 veci, ktoré vám oživia kuchyňu a stačí vám na ne len pár eur

Naopak, v podzemí ukrýval spevák svoju telocvičňu a obrovskú zbierku gramofónových platní. Vila je národnou kultúrnou pamiatkou, a tak sa toto vzácne miesto uchová isto aj do budúcnosti.Čo poviete, rozhodne je plné nostalgie, veď medzi týmito stenami vznikli aj mnohé umelecké diela zo „štetca" slávneho umelca!

Pozrite si v GALÉRII exkluzívne zábery z domu Karla Gotta! Vo VIDEU si môžete pripomenúť jeho spev. Ďakujeme, maestro...

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia