Karel Gott by sa v hrobe obracal: TOTO sú veci, ktoré chce jeho najstaršia dcéra vysúdiť od Ivany

Bývanie celebrít | 16.10.2019

Karel Gott zanechal všetko svojej láske Ivane a s dvomi nemanželskými dcérami sa vyrovnal ešte pred smrťou - dal každej 100 000 eur. No to im zrazu nestačí!

Jeho najstaršia dcéra, Dominika Gottová, ktorá má o tri roky viac ako vdova po Karlovi Gottovi, tvrdí, že 100 000 eur je výsmech. „Nemyslíme si, že je to fér. 100-tisíc eur, peniaze, ktoré som dostala, sú dosť výsmech. Hľadáme vhodného právnika, ktorý by nás zastupoval. Budeme chcieť niekoho, kto by to urobil bez honorára, lebo právníka si nemôžeme dovoliť. Nemáme veľa peňazí," dodali.

Pozrite si aj: Dizajnér Alan Robertson: „Vytvoriť miesto, ktoré si ľudia zamilujú, je vždy radosť"

Požadujú dva milióny eur alebo dom na Bertramke! Karel by sa v hrobe obracal, keby vedel, že miesto, kde prežíval najkrajšie chvíle so ženou jeho života a s dvomi dcérami, má obývať niekto iný. Poďme do Bertramky exkluzívne nahliadnuť. Aká bola?

 

Karel Gott si po celý život potrpel na dobré a zaujímavé bývanie. Aj keď sa narodil do neľahkých vojnových rokov, jeho rodina vždy mala strechu nad hlavou. Kde všade ale býval okrem slávnej vily Bertramky, ktorá bola jeho posledným domovom?

Pozrite si aj: Tak toto je sila: Japonci žijú v ulitách a lastúrach, pozerajte (FOTO)

Rodným mestom obľúbeného Slávika bola Plzeň. Tu nielen uzrel svetlo sveta, ale prežil aj prvé, ťažké roky. Tušili ste, že jeho rodný dom bol dokonca zbombardovaný a malý Karel aj s rodinou ostali celé dni uväznení v pivnici? Našťastie, zažíval aj veselšie časy.

Pozrite si aj: Fotka predáva: 9 trikov ako urobiť profi fotku, ktorá váš dom predá okamžite!

S koncom vojny prichádza sťahovanie, a to rovno do Prahy. Karel aj s rodičmi sa na dlhé roky usadili v rodinnom domčeku na Okrouhlické ulici číslo 20 v Kobylisách. Až keď začal Karel zarábať peniaze spevom, padlo rozhodnutie, že peniaze z úspešného nemeckého turné investuje do nového bývania pre celú rodinu.

 

Vždy moderne

Nový dom mal spĺňať náročné požiadavky speváka na bývanie s rodičmi, a teda predstavoval dvojgeneračné bývanie. Navrhol mu ho architekt Jiří Siegel a dom bol inšpirovaný americkými bungalovmi. Žiaľ, čoskoro sa ukázalo, že v ňom spevák nebude môcť bývať. Vysoká vlhkosť v stavbe zapustenej v zemi škodila jeho slávnemu hlasu.

Pozrite si aj: Súboj štýlov: Vidiecky alebo priemyselný? Pozrite si, ako bývajú iní (FOTO)

Prešli sotva tri roky a rodina Gottová svoju novú vilu predala. Ich kroky následne viedli do slávnej vily Bertramka, v ktorej spevák vydržal už do konca svojho života. Avšak s menom Karla Gotta sa spája ešte jedna nehnuteľnosť, a to vila v Jerevanoch. Malo ísť o letné sídlo pre jeho rodičov a skutočne, práve jeho matka si miesto mimoriadne obľúbila.

Pozrite si aj: Chceli by ste okno v kúpeľni, ale odrádza vás rosenie a zahmlievanie? Máme riešenie!

Karel Gott mal však k vile rozporuplný vzťah, najprv ju predal, aby ju o niekoľko rokov zakúpil naspäť. To však nie je koniec celého príbehu, k jej predaju došlo znova, aby v jej priestoroch vzniklo múzeum venované práve zlatému Slávikovi s názvom Gottland. Dnes už je aj múzeum iba spomienkou, skončilo neslávne v rukách pochybného podnikateľa.

 

A čo vila na Bertramke?

V pokojnej ulici na kopci s nádherným výhľadom na Prahu stojí už vyše dvoch storočí. Ide o pamiatku, ktorá si zaslúžila pozornosť samotného štátu, veď nie každý sa môže pochváliť, že býva medzi múrmi, kde tvoril slávny Wolfgang Amadeus Mozart.

Pozrite si aj: Určite to robíte zle: Správne vetrať v kúpeľni je potrebné TAKTO často

Krásna stavba, ku ktorej patrí jedinečná záhrada vystavaná do svahu, prešla v uplynulých rokoch rekonštrukciou, aby vyhovovala lepšie požiadavkám rodiny s dvoma malými deťmi. V jej útrobách skrýval Karel Gott nielen svoje nespočetné ocenenia, ale aj veľkú hudobnú zbierku a mnoho svojich obrazov. A jeho najmilšie miesto? Zrejme záhrada, kde tak rád maľoval!

Nahliadnite do jeho milovaného miesta vďaka našej GALÉRII. Pevne veríme, že tieto priestory dostane človek, ktorému ich Karel venoval...

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia