Na návšteve u Tommyho Hilfigera: Takto to vyzerá u svetoznámeho módneho návrhára!

Bývanie celebrít | 30.10.2019

Ako vyzerá byt v New Yorku, za ktorý si svetoznámy módny návrhár neváhal vypýtať rovných 80 miliónov dolárov? Áno, je plný luxusu. Napriek tomu trvalo neuveriteľných 11 rokov, kým svoju (predraženú) nehnuteľnosť predal. A cena? Rozhodne prekvapí!

Svetovo úspešný návrhár ikonickej značky nesúcej jeho vlastné meno - Tommy Hilfiger, vlastní viaceré nehnuteľnosti. Jednou z nich je aj tzv. penthouse, teda strešný byt priamo v slávnom Hoteli Plaza s výhľadom na Central Park. Napriek vychytenej lokalite s ním mal Tommy Hilfiger starostí vyše hlavy.

Pozrite si aj: Existuje znamenie zverokruhu, u ktorého by chcel bývať každý: Ste to práve vy?

Hľadá sa kupec!

Slávnu budovu Plaza Hotel netreba predstavovať. A práve v nej nájdeme aj rovnako preslávený byt Tommyho Hilfigera, ktorý so svojou manželkou Dee Ocleppo kúpil ešte v roku 2008 za 25,5 milióna dolárov. Spočiatku kúpa dvojpodlažného strešného prenthousu s vlastnou rohovou vežičkou a terasou vyzerala ako vynikajúca investícia.

Ostatní práve čítajú: Vymeňte TÚTO vec u vás doma a ušetríte veľa financií na účte za elektrinu

Už o niekoľko mesiacov sa pár totiž pokúsil predať ho za neuveriteľných 80 miliónov dolárov! Nečudo, že sa žiadny kupec nenašiel, aj vzhľadom na finančnú krízu, ktorá zasiahla dokonca i milionárov. A tak sa v roku 2013 pustil návrhár do extravagantnej prerábky bytu s celkovou rozlohou cez 650 štvorcových metrov.

 

Námaha rozhodne stála za to a byt so štyrmi spálňami, terasou, veľkými šatníkmi, točitým schodiskom a dokonca vlastnou vežou bol čoskoro znova na predaj. Z 80 miliónov sa však predajná cena postupne znižovala na 50 až napokon, po neuveriteľných 11 rokoch, kedy bol byt takmer neustále v ponuke, si našiel svojho kupca pred pár dňami za cenu 33,25 milióna dolárov.

Mohlo by vás zaujímať aj: Toto je ufrflané, ale aj najviac poriadkumilovné znamenie: Dokážete s ním bývať?

V cene novému majiteľovi ostane aj všetko zariadenie a mnoho luxusného nábytku a tešiť sa môže aj z originálnej maľby s motívom jednej z najslávnejších obyvateliek budovy, fiktívneho dievčatka Eloise, ktorú namaľovala osobne Hilary Knightová v interiéroch rohovej veže. Manželský pár v nej zriadil miesto na posedenie pri čaji.

 

Byt s výhľadom na celý Central Park a slávnu Piatu avenue má vysoké stropy, krásny dekoratívny krb v hlavnej spálni a zabudovaný tajný bar hneď pri posteli, ale aj profesionálne vybavenú kuchyňu v čierno-bielom mramore a mimoriadne zaujímavú knižnicu slúžiacu domácemu pánovi aj ako pracovňa - samozrejme, celú v čiernej farbe a tmavom dreve.

Prečítajte si aj: PANNÁM sa darí, lebo sú puntičkárky: Celý život sa riadia týmito 3 vecami

Na poschodí nájdeme aj ďalšie spálne, jednu v námorníckom štýle pre najmenšieho potomka manželov, ďalšiu s rock n´rollovou tematikou. Slávnemu manželskému páru muselo rozhodne odľahnúť, pretože po dlhú dobu sa ich „penthouse" považoval pre svoje luxusné zariadenie i polohu za takmer nepredajný. Zlé jazyky sa očividne mýlili, a tak si už Hilfigerovci môžu užívať svoje hlavné bývanie - zámok v Greenwichi.

Poďte sa do našej GALÉRIE presvedčiť na vlastné oči, či je ich bývanie skutočne hodné 33 miliónov!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia