Milovali ste seriál Priatelia tak ako my? Prečítajte si pikošky, ktoré ste o nich nevedeli!

Bývanie celebrít | 31.10.2019

Pamätáte na Priateľov? Oslavujú výročie!

Spomínate si ešte na začiatky kultového seriálu Priatelia? Áno, vysielať ho začali pred neuveriteľnými 25 rokmi! Kto by si aspoň raz neželal zažiť toľko zábavy ako partia okolo Rossa, Rachel a Monicy? Pamätáte ešte na ich spoločný byt či pohovku v slávnom Central Perku?

Pozrite si aj: Je to možné? Takúto fádnu izbu za necelú stovku premeniť na 4-hviezdičkový interiér?

Aj keď sa celý seriál odohrával v New Yorku, v skutočnosti sa natáčal na opačnom konci Ameriky vo filmových štúdiách. Len finálové časti jednotlivých sérií si mohli vychutnať diváci mimo kalifornský filmový set, napríklad aj v Londýne. Avšak miesto, kde partia žila - 90 Bedford Street v New Yorku skutočne existuje.

 

Show sa nakrúcala pred živým publikom, čo je tradičný spôsob pre natáčanie podobných komediálnych seriálov, aj keď si to televízny divák nemusí vždy uvedomovať. Nakrútenie štandardnej 22-minútovej epizódy trvalo zvyčajne viac než 6 hodín a práve z týchto dôvodov sa na prípravu seriálov využívajú predpripravené filmové sety. Už po prvej sérii sa vďaka úspechu sety presťahovali do omnoho väčších priestorov.

Ostatní práve čítajú: Už dosť tuctového nábytku z obchodov, ktorý má každý: Vyskúšajte TÚTO krásu!

Na kávu do Central Perku

Tušili ste, že producenti spočiatku vôbec nesúhlasili s vytvorením kaviarne na stretnutia veselej partie? Central Perk mal byť pôvodne reštauráciou. Našťastie, nakoniec názor zmenili, a tak sa po počiatočnom úspechu seriálu objavili kaviarne na štýl Central Perku po celom svete. Mimoriadnu obľubu majú napríklad v Ázii. Či v nich pracuje aj notoricky známy Gunther však ťažko povedať.

Prečítajte si aj: Návrhári vybrali trend pre rok 2020: Víťazom sa stal nádherný vzor s názvom paisley

A čo spoločný byt Rachel a Monicy?

Bol jedným z ústredných bodov celej show, a tak sa práve medzi stenami tohto trojizbového bytu odohrali mnohé najslávnejšie scénky. Ak by ste si chceli podobný prenajať v lokalite West Village, vyšiel by vás byt s dvoma spálňami približne na 4 500 dolárov mesačne, avšak Rachel s Monicou mali až nadštandardne veľký byt, preto by mesačný prenájom vyšiel až na 7 000 - 8 000 dolárov, tvrdia realitní makléri.

 

Mnohí fanúšikovia sa tiež pýtali, prečo sa dá na terasu pri byte dostať iba cez okno. Odpoveď je však pomerne triviálna - pri pôvodnom návrhu bytu sa s terasou nepočítalo, a tak dvere na ňu v byte chýbali.

Kliknite si aj na: Top farby tejto zimy podľa dizajnérov: Týmto PIATIM sa určite nevyhýbajte

Show, ktorá zmenila svet

Keď v roku 1994 začali vysielať nový seriál o priateľoch, ktorí pre seba predstavujú rodinu, nikto netušil, ako veľmi všetko, čo sa na obrazovkách objaví, ovplyvní milióny divákov a ich život. Od oblečenia, ktoré hlavné predstaviteľky nosili až po ikonické účesy, ktoré napodobňovala prakticky každá žena.

Mohlo by vás zaujímať aj: Správny výber zrkadla vyšperkuje váš interiér: Pozrite sa na tieto nádherné kúsky

Rovnako tiež spôsob vyjadrovania či motiváciu naučiť sa kvôli seriálu po anglicky. Samozrejme, zariadenie či akékoľvek zmeny v bytoch hlavných predstaviteľov, nielen v byte Monicy a Rachel, ale aj v ich mužskom náprotivku, u Joeyho a Chandlera neušli pozornému oku divákov. Čo poviete, neskúsili by ste tiež chovať doma kačku či sliepku? Alebo radšej siahnete po o čosi pokojnejšom stolnom futbale?

Pobavbte sa v GALÉRII na záberoch z nakrúcania našich obľúbených Priateľov. ❤

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia