V TOMTO paláci žije módny návrhár Pierre Cardin. Podarí sa rovnaký luxus aj tým slovenským?

Bývanie celebrít | 04.11.2019

Tento netradičný palác s výhľadom na Cannes musíte vidieť!

V polovici 70. rokov minulého storočia sa pustili traja neobyčajní muži do realizácie projektu, ktorý ešte aj dnes vyráža dych svojou podobou, výhľadmi, ale aj možnosťami. Ide o zhmotnený sen, ktorý v sebe kombinuje retro, futurizmus a záplavu luxusu priamo na Francúzskej riviére!

Pozrite si aj: Máte klasické rebríkové radiátory v kúpeľni? Chyba, existujú omnoho lepšie!

Počuli ste už o „paláci bublín"?

Áno, pod týmto názvom „Le Palais Bulles" je známy komplex budov v Théoule-sur-Mer. Nájdete ho kúsok od svetoznámeho letoviska Cannes vo Francúzsku a iste ste uhádli, že bude poskytovať až dych berúce výhľady na blízke more. Práve z tohto dôvodu je celý palác vystavaný na úbočí, a tak panoramatické pohľady na okolitú krajinu ponúka takmer z každého svojho zákutia.

 

Ikonický vzhľad paláca nad Stredozemným morom si nikto rozhodne nemôže zmýliť, jeho kupoly v jemnej ružovej farbe pôsobia ako zo sci-fi filmu aj po dlhých desaťročiach od svojho vzniku. Práve pre svoju jedinečnosť priťahuje davy ešte aj dnes.

Ostatní práve čítajú: Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!

Ako však vznikol?

Za jeho architektonickým návrhom stojím maďarský architekt Antti Lovag. Samotný palác vybudoval pre francúzskeho priemyselníka Pierra Bernarda. Prvotný sen sa zhmotňoval pomerne dlho, veď samotná stavba prebiehala od roku 1975 až do roku 1989. O tri roky neskôr vstúpil po smrti Bernarda do projektu známy módny dizajnér Pierre Cardin, ktorý z neho spravil svoj prázdninový dom.

Prečítajte si aj: Špatia vám kuchyňu elektrické zásuvky? Toto je 24 nápadov, ako ich skryť

Dom je, samozrejme, v tomto prípade rozhodne nedostatočný výraz, veď hovoríme doslova o paláci s rozlohou 1 200 štvorcových metrov. Nájdeme v ňom viacero bazénov a vodopádov, 10 luxusných spální a okrem ďalších vymožeností aj amfiteáter s kapacitou 500 divákov.

 

Každá zo spální je vyzdobená niektorým zo známych umelcov, spomeňme napríklad Patrica Breteaua, Jeroma Tisseranda, Daniela Youa, Françoisa Chauvina či Gerarda Cloareca. Mladším ročníkom bude skôr povedomá speváčka Emma Bunton zo skupiny Spice Girls, ktorá jedno z diel použila na svojom hudobnom sólo albume.

Kliknite si aj na: Nový trend: Kuchyne, ktoré nie je vidieť! Toto si fakt pozrite

V novom šate

V roku 2011 sa začala náročná, päť rokov trvajúca renovácia celého objektu pod vedením francúzskeho architekta Odila Decqa. Po jej ukončení bol palác ocenený na neuveriteľných 350 miliónov eur.

Prečítajte si aj: Svetoznámy dizajnér kuchýň radí: Vďaka týmto tipom budete mať kuchyňu vždy upratanú

Aj pre smrteľníkov?

V súčasnosti je možné si palác prenajať na rôzne akcie od svadieb až po módne prehliadky či exkluzívnu party. Ak teda máte na účte tú správnu sumu, je možné, že sa vám podarí stráviť pár hodín na tomto čarovnom mieste aj osobne.

Vďaka našej GALÉRII si tento palác môžete pozrieť aj z pohodlia domova.

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia