Vieme, ako dosiahnete, že prídete domov a tam bude vždy krásna vôňa!

Doplnky, dekorácie | 21.11.2019

Krásne rozvoňané priestory či už v byte, ale napríklad aj v práci potešia každého. Nech však robíte, čo robíte, stále je tam buď nijaká, alebo nepríjemná vôňa?

Ideálnym pomocníkom vám môže byť šikovný difuzér

Ako využiť difuzér naplno a správne? Ktorý si zaobstarať zo širokej ponuky a tušili ste, že vlastne existuje hneď niekoľko rôznych druhov? Nemusíte siahnuť po prvom difuzére, na ktorý natrafíte, hoci je z neho vaša kamarátka super nadšená. Na trhu je k dispozícii viacero druhov difuzérov, a tak by ste mali venovať chvíľu správnemu výberu. Ušetrí vám to peniaze a možno predídete aj sklamaniu.

Pozrite si aj: Poznáte súčasné trendy v kuchynských lustroch?

Na čo vlastne slúži?

Difuzér v zásade slúži na to, aby pomáhal do priestoru uvoľňovať príjemné vône. Zakúpiť si môžete vzduchový - nebulizačný difuzér, ultrazvukový difuzér, ale aj úplne klasický, ten rozptyľuje vône pomocou tyčiniek a prúdenia vzduchu. A ak patríte k milovníkom esenciálnych olejov, siahnete práve po difuzére určenom špecificky na tento účel. 

 

Na čo myslieť?

Difuzér sa hodí aj do priestorov, v ktorých nemôžete použiť vonné sviečky - napríklad v kancelárskych priestoroch, kde sa nesmiete nič zapaľovať, ale napríklad aj v uzavretých priestoroch akými sú šatníky a komory. Vzduchový i ultrazvukový difuzér potrebujú prívod elektriny a môžu byť hlučné (hlavne v nočných hodinách vás môžu rušiť). Ich výhodou naopak oproti tyčinkovému difuzéru je schopnosť zvlhčovať vzduch.

Ostatní práve čítajú: TAKTO si doma spravíte vlastné fitko aj bez veľkých priestorov!

Ako je to s veľkosťou?

Difuzéry s malým objemom okolo 10 ml sú ideálne na toaletu, kúpeľňu či do šatníka. Objem 250 ml obsiahne miestnosť do 15 štvorcových metrov, teda napríklad chodbu, menšiu miestnosť alebo kuchyňu. Pre väčšie miestnosti sa hodia difuzéry s objemom nad 500 ml.

Prečítajte si aj: Vďaka týmto trikom dosiahnete predsieň bez vlhkosti a zápachu

Pre skutočne efektívne fungovanie difuzéra hľadajte vhodné miesto. Výrobca by mal uvádzať, aký veľký priestor je daný difuzér schopný prevoňať, vy potom hľadajte priestor s dostatočným prúdením vzduchu, aby sa vôňa mohla šíriť.

 

Náš tip: Pozor, vždy myslite na bezpečnosť. Aj bez plameňa môže byť obsah difuzéra nebezpečný. Keďže je tekutina či olej v difuzére v koncentrovanej forme, chráňte povrch, na ktorý ste difuzér položili pred poškodením. Vyliata tekutina vám môže zničiť nábytok, rovnako môže byť nebezpečná, ak je v dosahu detí a domácich zvierat. Mimoriadny pozor hlavne na mačky, pred ktorými nie je v bezpečí žiadny predmet.

Toto je super: Ženy narodené v TOMTO znamení milujú luxus a muž sa nimi rád pred druhými pýši

Tyčinková krása

Výrobcovia si pri vytváraní difuzérov dávajú záležať. Difuzér totiž pôsobí aj esteticky, doslova môže predstavovať šperk, luxusný doplnok či zaujímavú dekoráciu. Ak sa zaobídete bez elektriny, ideálne pre vás budú tyčinkové difuzéry. Používajú sa mimoriadne jednoducho. Do nádoby s tekutinou vložíte tyčinky, ktoré postupne nasávajú vôňu a šíria ju do priestoru. Z času na čas tyčinky otočte, vôňa bude opäť intenzívnejšia.

Kliknite si aj na: Nemusí na ne sadať prach: Pozrite si domácu knižnicu 12x inak!

Aký pocit chcete vyvolať?

Áno, správna voľba pomôže dosiahnuť tú správnu atmosféru. Toalety najviac prevoňajú svieže citrusové vône, akými sú citrónová tráva alebo grep, siahnuť môžete aj po vôni oceánu. Do kúpeľne môžete použiť rovnaké vône alebo siahnite po náplniach, ktoré pohlcujú nepríjemné pachy.

 

Kuchyňu vám krásne prevonia ovocie - jablká, stredomorské a tropické ovocie alebo koreniny, napríklad škorica. V obývačke vyniknú santal, bergamot a kvetiny ako magnólie, kvet bavlníka alebo levanduľa.

Mohlo by vás zaujímať aj: Muž v TOMTO znamení je veľký samotár a nechcite ho rozčúliť!

Náš tip: Ak ste fanúšikom aromaterapie, siahnite po oleji alebo kombinácii olejov podľa svojej aktuálnej nálady, či potrieb, napríklad pri prechladnutí.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké môžu byť difuzéry či vysušené vonné kvietka nesmierne dizajnové!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia