Správnu vianočnú atmosféru vyčarujú aj krásne bytové vône

Doplnky, dekorácie | 27.11.2019

Vianoce klopú na dvere a nevieme sa dočkať očarujúcich momentov pod vianočným stromčekom. Prečo ale nevyskúšať bytové vône, vďaka ktorým bude domov okamžite útulnejší?

Najkrajšie obdobie roka sa blíži

Rozžiarené detské očká, čas strávený v kruhu milovaných, sladké koláčiky, rozprávky, nádherná žiarivá výzdoba a pokoj v duši – aj tak by sme mohli charakterizovať Vianoce. Staráme sa o to, aby boli domácnosti dokonale čisté, brušká plné a spokojné, výzdoba bohatá. Je to čas, ktorý pohladí dušu a nevieme sa ho nabažiť.

S ním sa spájajú aj mnohé vône – vanilka, škorica, varené víno, klinček, ihličie alebo drevo. Dokážu vytvoriť tú správnu atmosféru, ktorá zanechá plno spomienok. Domov sa stane oázou pokoja a vy sa budete len usmievať. Viete, ako si priniesť čaro toho okamihu domov už teraz?

Je to také jednoduché

Jednou z najľahších možností, ako prevoňať svoj interiér, je jednoznačne aróma difuzér (stretnete sa aj s označením aróma difúzor). Výhod má niekoľko. Stane sa nielen štýlovým bytovým doplnkom, ale aj zdrojom očarujúcej vône. Pozostáva z obalu s náplňou a tyčiniek, ktoré dokážu ovplyvniť intenzitu vône. Iba ich namočíte do difuzéra a ak túžite po intenzívnejšej aróme, otočíte ich naopak. Potom si vyložíte nohy na stôl a môžete si užívať pokojnú atmosféru a teplo domova.

Ak máte pocit, že vône je priveľa, stačí použiť menej tyčiniek. Dosiahnete tak presne takú intenzitu, aby ste sa cítili príjemne a spokojne. K niektorým si môžete dokúpiť aj náhradnú náplň, takže sa vyprodukuje aj menej odpadu.


Obľúbené éterické oleje

Éterické oleje patria si získavajú čoraz viac fanúšikov, ktorí ich obľubujú pre ich výnimočné účinky. Jedným zo spôsobov ich využitia v byte je aromalampa. Či už sa rozhodnete pre sklenú alebo keramickú, dostanete dizajnový kúsok a praktický nástroj na udržovanie príjemnej vône v jednom. Ich výhodou je aj jednoduché použitie: do vnútra aromalampy vložte čajovú sviečku. Do vrchného kalíška, ktorý vyzerá ako malé jazierko, nalejte trošku vody a pridáte pár kvapiek éterického oleja. Plameň sviečky zmes zahreje a za malý okamih ucítite upokojujúcu vôňu.

Ktorým olejom začnete? Borovica, škorica, vianočná zmes alebo niečo sladšie?

Platená reklama.

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia