Feng šuej tvrdí: Šťastný život začína správnym výberom dverí. Máte tie „šťastné"?

Feng-shuei | 06.11.2019

Čo hovorí feng šuej na vaše vchodové dvere?

Máte vo svojom živote dostatok šťastia a pozitívnej energie? A tušili ste, že k vám prichádza práve cez vchodové dvere? Presne tak. Možno práve cez tie vaše sa vám do domova i života nedostáva všetko, čo potrebujete! Ako teda vyzerajú správne vchodové dvere?

Pozrite si aj: Toto je 5 najkrajších kúpeľňových inšpirácií: Osvojte si ich aj vy

Feng šuej má niekoľko základných pravidiel pre všetky oblasti nášho domu či bytu. Pomocou nich vnesiete do svojho života pozitívnu energiu, harmóniu, šťastie, zdravie, ale aj bohatstvo. A keďže vstupným miestom do každého domova sú práve hlavné vchodové dvere, mali by ste im venovať mimoriadnu pozornosť.

 

Základné pravidlá

Tieto základné pravidlá pre vstupné dvere sú v zásade jednoduché. Z hľadiska prúdenia energie ide o vstupný priestor, preto tu nesmie nič zavadzať. Vedľa dverí smú byť umiestnené rastliny v črepníkoch, na každej strane jedna. Do blízkosti dverí by nemali vizuálne vstupovať prekážky, veľkým prehreškom sú smeti umiestnené pri vchode alebo smetná nádoba v tomto priestore.

Ostatní práve čítajú: Máme zoznam vecí, ktoré sa jediné oplatia v kúpeľni prerábať! Ostatné sú strata času

Ak ju musíte mať umiestnenú v oblastiach, ktoré sú blízko pri vchode, je potrebné ju zakryť napríklad za zástenu, radšej ju však premiestnite.Dôležité je, aby pred vstupnými dverami nestáli ani iné prekážky ako napríklad parkujúce auto, stĺp osvetlenia, vyradené veci z domácnosti alebo uschnuté, či zanedbané kvety, alebo rastliny. Vchod by mal byť tiež dobre osvetlený, aby návštevníkov privítal a doslova priťahoval pohľady. Má byť čistý a vítajúci.

Kliknite si aj na: Túžite po novej kúpeľni? Potom si odpovedzte na týchto pár otázok

Do jeho blízkosti môžete zavesiť predmet, ktorý poteší detské oči či už tradičnú ázijskú zvonkohru, alebo malú vlajku, farebný ornament, či umelecké dielo. Vchodové dvere by tiež mali byť chránené strieškou či menšou markízou. Je to nielen príjemné, keď za daždivého dňa hľadáte kľúče v taške, ale tiež pomôže energii prúdiť priamo cez vstupné dvere do domu.

 

Tie správne dvere

Dvere by mali byť proporčne vhodné k budove. Výška má byť väčšia než ich šírka, príliš malé dvere sú rovnako nevhodné ako tie priveľké. Možno vás to prekvapí, ale podľa feng šuej by sa dvere mali otvárať smerom von, nie dnu. Farbu, materiál a vzor dverí volíme podľa svetovej strany, na ktorú sú orientované. Dvere orientované na sever by mali byť kovové alebo plastové.

Prečítajte si aj: Dobre vám radíme, tieto chyby pri prerábke kúpeľne nerobte!

Dajte si ich vyhotoviť v bielej, sivej, čiernej alebo v červenej farbe. Aj dvere na južnej strane môžu byť z plastu alebo voľte drevo. V tomto prípade sa najviac hodí červená alebo zelená farba. Východné dvere by mali byť z dreva v čiernej, zelenej alebo modrej farbe, naopak, západné dvere môžu byť plastové a v zemitých farbách či čisto biele.

Pozrite si aj: 4 triky, vďaka ktorým bude vaša stará kúpeľňa vyzerať draho a luxusne

Čo za nimi?

Bezprostredne by za vchodovými dverami mala byť dostatočne priestranná vstupná hala alebo chodba. Nedopusťte, aby hneď za vchodovými dverami bola úzka či tmavá chodba vedúca kamsi do útrob domu, kumulovala by negatívnu energiu. Rovnako však oproti vchodovým dverám nesmú byť schody a nad vchodovými dverami neumiestňujte kúpeľňu alebo toaletu.

 

Náš tip: V priestore za vchodovými dverami dbajte na dostatok svetla a všetky svetlá a žiarovky pravidelne kontrolujte. Odporúča sa vymaľovať strop na bielo. Všetko, čo umiestňujete za dverami, by malo mať svoje miesto. Platí to pre kabáty, ale aj obuv a všetky veci, ktoré pustíte z rúk po príchode domov, napríklad tašky, kľúče, rukavice alebo čiapky.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII aké rôzne vchodové dvere môžete mať. Dokážu byť naozaj štýlové!

Autor: Agáta

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia