Moderné kuchyne: Čo si z nich požičať?

Kuchyne | 14.09.2015

Moderná kuchyňa predstavuje vrtkavý výraz. To, čo je aktuálne dnes, nemusí platiť zajtra. Z roka na rok interiér mení svoj charakter a snaží sa vždy o jedno. Zaujať pozornosť a zaistiť vám pohodlie. Móda a osobný vkus nedržia však vždy spoločný krok.

Rozpoznať, čo potrebujete
Zariadenie interiéru ako i kuchyne, býva výsledkom vašich tvorivých snáh, orientácie vo svete dizajnu a v neposlednom rade aj otázkou finančných možností. Pri riešení vzhľadu kuchyne väčšinou vychádzate z jednej alebo viacerých inšpirácií, ktoré sa snažíte nejako rozumne skĺbiť. Ak vás to ťahá k vzdušnému priestoru bez výrazných akcentov, zvoľte jednoduchú kuchynskú linku. Biela farba vizuálne podporí priestor a postará sa nenútene o rozjasnenie kuchyne.

Nový prístup k zariadeniu
Trend otvorených políc priniesol so sebou možnosť vystaviť si obľúbenú zbierku šálok alebo kuchárskych kníh, ktoré do kuchyne jednoznačne patria. Čisté línie a hladké povrchy vnášajú do priestoru poriadok a disciplínu. Kvalitný materiál predstavuje vždy dobrú voľbu. Nezradí vás, keď to budete najmenej očakávať. Ak váhate, ktorý z ušľachtilých materiálov uprednostniť, skúste ich skombinovať. Kontrastné plochy tvoria podstatu aktuálnych dizajnérskych prúdov.

Prvky určené na spestrenie
Moderné kuchyne dýchajú minimalizmom, a preto si zaslúžia, aby ste do nich implementovali jeden výrazný prvok. Kuchynská zástena z originálnych keramických obkladov alebo pracovná doska, ktorá pripomína limitovanú verziu z dielne známeho dizajnéra. Existuje viacero zaujímavých možností, ako spestriť elegantne riešený priestor a vnuknúť mu výrazne osobitý ráz. Skúste ho okoreniť cez jeho hlavné súčasti aj týmto rafinovaným spôsobom.

Pre efekt stačí niekedy málo
Eklektický štýl žne úspech naprieč dizajnérskym spektrom. Predstavuje inteligentný protipól k minimalizmu. No treba s ním vedieť narábať. Netradičná paleta farieb, výrazné doplnky či dizajn, ktorý sa bežne nevidí. Kuchyne milujú byť suverénne a neprehliadnuteľné. Aj s menším rozpočtom ich dokážete ukážkovo zariadiť, len musíte ešte viac aktivovať vašu fantáziu. Kombinácia starých vecí a moderných výdobytkov je voľbou, do ktorej sa zapozeral celý tvorivý svet.

Zástena inak? Dizajnérka stavila na tradičné tehličky

Autor: Katarína

 

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia