6 praktických vychytávok, ktoré vám uľahčia život v malej kuchyni

Kuchyne | 06.11.2019

Problém s obmedzeným priestorom vyriešia nápady, vďaka ktorým sa vám aj menšia kuchyňa bude zdať dostatočne priestrannou.

Pri optimistickom pohľade nemusí byť malá kuchyňa vôbec obmedzujúca. Znamená menej upratovania, menej starostí a menej výdavkov za kuchynskú linku.

Pozrite si aj: Nový trend: Kuchyne, ktoré nie je vidieť! Toto si fakt pozrite

Rozdeľte si skrinky

Vnútri kuchynských skriniek nájdete obvykle štandardizované poličky, ale ak ich rozdelíte pomocou praktických vnútorných predelov, dokážete využiť viac priestoru. Skrinky môžete pomocou drôtených držiačikov rozdeliť na viacero, a to nielen prídavnými poličkami, ale napríklad aj stojanmi a hneď máte priestor na taniere aj s hrnčekmi.

 

Obohatené dvierka

Máte využité dvierka skriniek? Mnoho domácností na to nemyslí. Na vnútornú stranu skriniek sa oplatí inštalovať držiaky na pokrievky alebo drôtené držiaky napríklad na špongie, koreniny, cestoviny, na množstvo dôležitých vecí. Skrinky v kuchyni viete podobne využiť ako dvere chladničky. Získate tým doslova štvorcové metre nového odkladacieho priestoru.

Ostatní práve čítajú: Svetoznámy dizajnér kuchýň radí: Vďaka týmto tipom budete mať kuchyňu vždy upratanú

Organizéry na riady

Neefektívne uložené hrnce, taniere, hrnčeky a panvice vedia zapratať skrinky skutočne prakticky celé. Hoci ak by ste ich pomocou organizéra ukladali vedľa seba, získate množstvo dodatočného priestoru. Navyše, všetko budete mať prehľadne uložené. Tak, prečo nie? Týmto spôsobom si viete zorganizovať aj príbory, misky, pokrievky a poháre.

Kliknite si aj na: Vieme, ktoré dve farby kuchynskej linky sú NAJLEPŠIA kombinácia

Zoskupte veci podľa farieb

Alchýmia farieb dokáže veľa. Podľa architektov si menšie kuchyne žiadajú zoradenie doplnkov aj spotrebičov podľa farby. Ak si vytvoríte červený kútik s kávovarom, šálkami, črepníkom na bylinky a miskami, bude to pôsobiť omnoho upratanejšie ako rovnaké predmety vo farebnej koláži. Myslite na to pri nákupoch do malej kuchyne.

 

Magnety a háčiky

Využívajte ich v priestore kuchynskej zásteny, ktorá je vo väčšine domácností zbytočne prázdna. Pritom stačí umiestniť na zástenu pár pásikov silného magnetu či drobné vešiačiky a viete na ne uložiť nože, alebo aj kovové panvice. Veci môžete zoradiť podľa farby alebo výšky a ide o ideálne miesto pre tie najpoužívanejšie predmety. Budú nielen upratané, ale aj vždy poruke.

Mohlo by vás zaujímať aj: Kuchyňa v týchto dvoch farbách bude VŽDY elegantná: Viete, ktoré to sú?

Výsuvné skrinky

Sú pre malé kuchyne doslova nutnosťou, hlavne ak nemáte kuchyňu na mieru, tak musíte počítať s tým, že napríklad medzi chladničkou a stenou alebo linkou ostane vždy voľný priestor. Môžete tam mať metlu, mop alebo efektívnu vysokú skrinku, kam dokážete ukryť polovičku suchých potravín. Aj bez kalkulačky viete spočítať, čo je výhodnejšie.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII ďalšími nápadmi na využitie hluchých miest v kuchyni!

Autor: Marcos

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia