Táto farebná kombinácia v kuchyni vytvára harmóniu a nikdy nevyjde z módy

Kuchyne | 07.11.2019

Dizajnéri neustále prinášajú nové trendy, ale odporúčame siahnuť po kombinácii, ktorá vás neomrzí ani po rokoch a nikdy nevyjde z módy. Viete, ktorú máme na mysli?

Kuchyňa je miestnosť, ktorej väčšina z nás pri navrhovaní venuje veľkú pozornosť. Nielen preto, že v nej trávime každý deň, ale aj preto, lebo je považovaná za srdce a dušu domova. Predstavte si, že drevo a biela farba v kuchyni = hotový sen.

Pozrite si aj: Toto sú najkrajšie kuchyne na svete! Ktorá sa vám páči najviac?

Pozitívna energia zaručená

Biela kuchyňa s drevenými prvkami je krásna, lebo hoci spája dva odlišné prvky, výsledkom je priestor s pozitívnou energiou. Biela je odtieň, ktorý pristane moderne zariadeným interiérom, kým drevo jej dodáva teplo a pohodu. Biela farba výborne sekunduje svetlému i tmavému odtieňu dreva. Ich spojenie je ako harmonické manželstvo, kde jeden dopĺňa druhého. Je to účinné riešenie, ak potrebujete zväčšiť a presvetliť priestor.

 

Univerzálne spojenie

Bezpochyby ide o spojenie, ktoré sa ľahko prispôsobí rôznym štýlom. Od škandinávskych a súčasných štýlov až po minimalizmus, vidiecky či stredomorský štýl. V niektorých môžete použiť viac bielej, v iných viac dreva. Dokonca ich môžete spojiť aj s priemyselnými prvkami, ako sú tehlové či betónové steny, kameň a kovové prvky. Výraz kuchyne ovplyvňujte tiež povrchová úprava bielych skriniek - od matných až po vysokolesklé.

Ostatní práve čítajú: 6 praktických vychytávok, ktoré vám uľahčia život v malej kuchyni

Tisíce možností

Pýtate sa, ako by mala bielo-drevená kuchyňa vyzerať? Variácií je množstvo. Môžete kombinovať biele horné s drevenými spodnými skrinkami alebo drevené horné s bielymi spodnými. Hlavná časť linky môže byť biela a kuchynský ostrov bude v drevenom dekore. Drevo môžete použiť na zástenu i otvorené police. Veľmi dobre vyzerá spojenie drevenej linky s bielou pracovnou doskou, ale aj naopak - biela linka s drevenou masívnou pracovnou doskou...

Mohlo by vás zaujímať aj: PANNÁM sa darí, lebo sú puntičkárky: Celý život sa riadia týmito 3 vecami

Podlahy a strop

Niekedy máme tendenciu podceňovať skutočnosť, že aj strop a podlaha sa podieľajú na estetickom vzhľade miestnosti. Drevené stropné trámy so starou textúrou okamžite pútajú pozornosť a zvýraznia strop v kuchyni, pričom mu pridajú úplne nový rozmer. Zodpovedajúce drevené podlahy a kuchynské skrinky sú ešte pôsobivejšie.

 

Nebojte sa namiesto obyčajného bieleho stropu zlepšiť vzhľad kuchyne teplým dreveným obkladom. To isté platí aj o inštalácii drevenej podlahy namiesto keramickej dlažby. Rozdiel nespočíva len vo vzhľade, ale po mäkšom drevenom povrchu sa kráča príjemnejšie ako po tvrdej keramickej dlažbe.

Kliknite si aj na: Skúste to inak: Spálne so skvelým výhľadom

Pridajte trošku farby

Kuchyňa v bielom a drevenom prevedení nemusí nutne znamenať, že musíte odmietať akékoľvek iné farby. Stena v jasnom farebnom odtieni je v skutočnosti práve to, čo ju dokáže oživiť a zdôrazniť jej krásu. S bielou príjemne ladia pastelové odtiene žltej, modrej, zelenej, oranžovej aj fialovej.

Aký je váš názor na biele kuchyne? Pozrite si tie najkrajšie v našej GALÉRII!

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia