Aj malý byt môže vyzerať krásne: Pozrite sa na TENTO

Môj byt | 24.11.2019

Byt, ktorý sme navštívili, je malý a jeho zariadenie nestálo veľa peňazí, napriek tomu má úžasnú atmosféru.

Najobľúbenejšie miesto

Bytík má len 56 m² a okrem obývačky, kuchyne a detskej izby v ňom neostalo miesto na samostatnú spálňu. Majka preto dala oddeliť časť najväčšej miestnosti sadrokartónom a zariadila si tak útulný spací kútik priamo v rohu obývačky. Je to jej najobľúbenejšie miesto. Keď otvorí oči, má krásny výhľad priamo do záhrady.

Radšej ošúchaný ako tip-top

Na zariadenie bytu nepotrebovala veľa peňazí, luxusný nábytok by ste tu hľadali márne. „Ja totiž milujem prerábať starý nábytok. Keď niečo zaujímavé zbadám, okamžite viem, na čo by som to mohla ďalej využiť," rozhovorila sa sympatická Majka.

Prečítajte si aj: Dom ako z katalógu zariadený skoro zadarmo  

Z nepotrebných užitočné

Jej kreativita a nápaditosť sršia z každého rohu v byte. Má schopnosť premeniť aj zdanlivo nepotrebné veci na krásne a užitočné predmety. Z palety napríklad vyrobila policu a srdcovú dekoráciu, rodinnú galériu urobila zo starého okna a aj zohnala stojan na lampu z naplaveného dunajského dreva.

 

S vlastným rukopisom

Mnoho solitérov, ktoré sú po celom byte, kúpila na burze a sama upravila. Vtlačila im svoj rukopis, aby sa stali originálne. „Nikdy ma neomrzia príbehy, ktoré ma pri pohľade na ne napadnú," zasmiala sa. So zložitejšími úpravami jej pomohli miestni majstri.

Aj toto je zaujímavé: Nádherné vidiecke bývanie! Pozrite sa, ako býva známa seriálová herečka 

Šarmantná kuchyňa

V kuchyni nás zaujali staré kostolné stoličky a renovovaný stôl. Kvietkovaný motív na záclonke aplikovala aj na kuchynské dvierka, no vo váze a v kvetináčoch na okne má vždy živé kvety. Na policiach, ktoré sú na mieste pôvodných dverí, je kopec milých drobností.

Vysnívaná izbička

Keď sme vošli do izby jej dcéry, hneď sme si všimli, že sa vezie na rovnakej štýlovej vlne. Nahnedo namaľované steny a biely drevený nábytok dopĺňajú textílie a mnoho dekorácií. Na záclonke za posteľou sú drobné svetielka, ktoré v izbe vytvárajú tú správnu romanticko-vidiecku atmosféru.

Prečítajte si aj: Garsónka 27 m² a bez predsiene: A predsa vás jej štýl očarí! 

Ako v ponorke

Napokon sme ešte cez posuvné dvere nazreli do kúpeľne. Na stene i pred vaňou je rovnaký obklad ako na podlahe. Zaujalo nás aj lavórové umývadlo položené na šijacom stroji, ktorý má, tak ako všetky ostatné kusy v byte, svoju históriu a zaujímavý príbeh.

 

Všetko čo sa nám páči

„Niekto by sa možno išiel zblázniť z toľkých doplnkov, no podľa mňa sa má človek obklopiť vecami, ktoré sa mu páčia. Krásny domov je pre mňa najlepší liek pre dušu. Keď prídem unavená domov, sadnem si a teším sa z toho, že som vytvorila pre svoju rodinu jedinečný domov, kde sa cítime naozaj dobre."

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii.

Pripravila: Daniela Mýtna

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia