Periete veľa a často? Tak zabudnite na obyčajnú práčku, zničí vám oblečenie!

Tipy a triky | 09.10.2019

Aj u vás beží práčka nepretržite? Kedysi robili ženy veľké pranie na potoku, dnes to v pohodlí domova namiesto nich vybavia automatické práčky. No, nie je práčka ako práčka!

Frekvencia prania môže prekročiť mieru únosnosti, ak musíte prať väčšie množstvá bielizne. Vtedy by sa vám určite zišla priemyselná práčka alebo práčka s dvoma bubnami.

Prečítajte si aj: Bez tohto doplnku nemôžete prežiť jeseň: Odporúča ho aj najšťastnejší národ na svete

Veľké pranie zábavou

Neveríte, že také existujú? Nápad zvýšiť kapacitu pracieho bubna pre domácich užívateľov vôbec nie je nový. Automatické práčky s dvoma bubnami majú vo svojom výrobnom programe viacerí výrobcovia týchto spotrebičov. Veľké pranie sa vďaka tomu stane zábavou a určite oceníte, že práčka nezaberie veľa miesta, lebo zmenila len výšku. A stále potrebuje len jeden prívod vody.

 

Unikátne „dvojčatá" šetria čas

Spredu plnená práčka nemeckej výroby s dvoma bubnami je presne to, čo potrebujete. Je veľmi tichá a vytvára menej vibrácií. Naraz v nej vyperiete bielu a farebnú bielizeň, samozrejme, každú v samostatnom bubne a s rôznymi pracími programami. Automatickú práčku tvorí väčšia horná práčka a spodná mini práčka, ktorá je zároveň podstavcom. Existuje v troch verziách, ktoré sa líšia kapacitou hlavného bubna: 17, 19 alebo 21 kg.

Prečítajte si aj: Tekvica hokkaido nielen do polievky: Pozrite, aké dekorácie do bytu sa z nej dajú urobiť

Biela a strieborná

Automatická práčka LG TwinWash je dostupná v bielom a striebornom prevedení, má dva výkonné invertorové motory s priamym napojením na bubon, na ktoré dáva výrobca záruku až 10 rokov. Disponuje praktickou technológiou pary, ktorá odstráni zápach a alergény. Para preniká hlboko do vlákien a bielizeň je čistá a voňavá.

Prečítajte si aj: Ak máte pred dverami nesprávnu rohožku, donesiete si domov vírusy, fúj!

Okrem toho obsahuje dvojitú trysku, ktorá sprchuje bielizeň vodou s rozpusteným pracím prostriedkom, čo urýchľuje pranie. Vďaka tomu je účinnejšie i plákanie. Prať môžete, i keď nie ste doma, práčku totiž môžete ovládať prostredníctvom smartfónu cez wi-fi.

 

Praktická mini práčka

Vďaka mini práčke sú dvierka hlavnej práčky v ideálnej výške, čo zjednodušuje manipuláciu s bielizňou. Je vhodná predovšetkým na jemnú bielizeň, detské oblečenie, spodnú bielizeň, ručné pranie a ďalšie typy oblečenia. Obsahuje šesť pracích programov s vlastnou kombináciou pracích pohybov, teploty, počtu plákaní a rýchlosťou odstreďovania, ktoré výborne dopĺňajú programy hlavnej práčky.

Prečítajte si aj: TOP 4 nápady na jesenné dekorácie, ktoré nájdete vonku

Duo práčka s dvierkami nad sebou

Výbornú službu vám poskytne aj práčka s bubnami nad sebou od čínskeho výrobcu Heier. V menšom hornom môžete prať 4 kg, v spodnom 8 kg, spolu tak môžete vyprať naraz až 12 kg bielizne. Bubny však môžete používať aj samostatne.

Prečítajte si aj: Toto povolanie vymiera, v minulosti to boli najbohatší ľudia. Ide o vašu prácu?

Práčka obsahuje 18 programov, horná „len" 12 a odstreďuje s nižšími otáčkami (1 200 otáčok za minútu). Spodný bubon dosahuje až 1 500 otáčok za minútu a obsahuje i funkciu sušenia. Práčku môžete ovládať prostredníctvom dotykového displeja alebo pomocou wi-fi cez smartfón.

Pozrite si v našej GALÉRII, ako vyzerá práčka umiestnená v kúpeľni a v kuchyni. Kde sa hodí viac?

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia