Najčastejšia chyba, ktorú robíte pri vytváraní ekozáhrad

Zeleň a záhrada | 25.11.2019

Ekozáhrada je nádhera! Je to splynutie s prírodou, ale... máte pocit, že sa vám nedarí? Kde robíte chybu? Neuveríte, ale skoro všetci robia chybu v tom istom.

Je možné prebudovať starú záhradu

Klasická záhrada si vyžaduje veľa driny a nemáte sa z nej kedy ani potešiť. Oproti tomu je ekozáhrada veľmi nenáročný typ, čo však neznamená, že ju necháte napospas prírode. Ak vám bude prosperovať, vytvoríte vhodné podmienky pre život užitočného hmyzu a perfektné je, že ju môžete vytvoriť na novom pozemku, ale dá sa pokojne prebudovať aj stará záhrada.

Prečítajte si aj: Ekozáhrada: Málo práce, veľa úžitku 

Uponáhľali ste sa

Buďte však pripravení na to, že tak, ako má v prírode všetko svoj čas, rovnako je nastavená aj ekozáhrada. Ona nebude biologicky rovnovážnym prostredím hneď prvý rok, to je fakt a nedá sa obísť ani urýchliť. Na to, aby začala prosperovať, bude potrebovať niekoľko vegetačných sezón.

 

Prostredie totiž nesmie byť umelo naaranžované človekom, jednotlivé vzťahy musia postupne vytvoriť symbiózu, zžiť sa spolu, až potom bude ekozáhrada tým, čím ste chceli, aby bola. Platí teda, že trpezlivosť ekozáhrady prináša. :-)

V našej fotogalérii si môžete pozrieť, ako taká ekozáhrada má vyzerať.

Autor: Zuzana

Focus Media

Video

Top 5 článkov

Diskusia